Головна > Документи > Наради та зустрічі
12 липня 16:46
Про результати засідання Комітету 12 липня 2018 року докладніше
12 липня 11:05
Про робочу нараду Комітету через відсутність кворуму для проведення планового засідання Комітету посилання...
05 липня 12:03
Про результати засідання Комітету 4 липня 2018 року докладніше
21 червня 15:33
Про результати засідання Комітету 20 червня 2018 року докладніше
07 червня 10:45
Про результати засідання Комітету 6 червня 2018 року докладніше
29 травня 10:14
Про результати засідання Комітету 23 травня 2018 року докладніше
16 травня 17:58
Про результати засідання Комітету 16 травня 2018 року докладніше
20 квітня 12:33
Про обговорення законодавчих ініціатив щодо вдосконалення регуляторних процедур у будівництві посилання...
Аудіо Фото

Медіа-архів

RSS
04 лютого 2016, 18:55

За дорученням Голови Верховної Ради України В.Гройсмана 4 лютого 2016 року у Комітеті відбулася робоча нарада

На робочий нараді обговорювалися питання щодо актуальності прийняття законопроекту про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування суб'єктів господарювання у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення (реєстр. № 2706), підготовленого до  розгляду у другому читанні.

Підготовлений до розгляду у другому читанні законопроект реєстр. № 2706 Комітет розглянув на своєму засіданні 7 грудня 2015 р. та прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти його у другому читанні та в цілому як Закон. Зазначений законопроект тричі у грудні минулого року включався до тижневих розкладів засідань Верховної Ради України, проте  не був розглянутим.

У нараді взяли участь: Перший заступник Голови Комітету Андрієвський Д.Й., заступники Голови Комітету Бабак А.В. та Шинькович А.В.,  члени Комітету Марченко О.О. та Гальченко А.В.; заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Кругляк Е.Б., уповноважені представники Міненерговугілля, Мінфіну, НКРЕКП, а також понад двадцять керівників підприємств теплоенергетики та водопостачання  з усіх регіонів країни.

Надто гострою є проблема нарахування штрафних санкцій (пені), 3% річних та інфляційних втрат підприємствам, які надають послуги централізованого тепло-, водопостачання та водовідведення. Зазначені нарахування здійснюються енергопостачальними компаніями у зв'язку з несвоєчасним проведенням розрахунків за спожиті природний газ та електроенергію. При цьому несвоєчасне проведення розрахунків за спожиті енергоносії виникає не внаслідок несумлінного виконання своїх зобов'язань підприємствами, а внаслідок затримки відшкодування наданих споживачам пільг та субсидій; не проведення або проведення із значною затримкою погашення заборгованості  різниці в тарифах. При цьому нараховані штрафні санкції не мають джерел покриття, що призводить господарюючих суб’єктів до хронічної збитковості та доведення до банкрутства.

Учасники наради одностайно висловлювалися за прийняття на найближчому пленарному тижні законопроекту № 2706 в цілому як Закону. Реалізація цього Закону дозволить значно покращити фінансовий стан підприємств – надавачів комунальних послуг.

Аудіо запис наради