Головна > Документи > Наради та зустрічі
08 лютого 16:12
Про результати засідання Комітету 7 лютого 2019 року докладніше
06 лютого 15:57
Про перенесення питань, запланованих до розгляду на засіданні Комітету 6 лютого 2019 року докладніше
16 січня 17:49
Про результати засідання Комітету 16 січня 2019 року докладніше
19 грудня 15:33
Про результати засідання Комітету 18 грудня 2018 року докладніше
06 грудня 14:30
Про обговорення законопроекту реєстр. № 9170 щодо Національного військового меморіального комплексу посилання...
22 листопада 10:08
Про результати засідання Комітету 21 листопада 2018 року докладніше
07 листопада 15:00
Про перенесення питань, запланованих до розгляду на засіданні Комітету 7 листопада 2018 року докладніше
19 жовтня 11:59
Про результати засідання Комітету 17 жовтня 2018 року докладніше
04 лютого 2016, 18:55

За дорученням Голови Верховної Ради України В.Гройсмана 4 лютого 2016 року у Комітеті відбулася робоча нарада

На робочий нараді обговорювалися питання щодо актуальності прийняття законопроекту про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування суб'єктів господарювання у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення (реєстр. № 2706), підготовленого до  розгляду у другому читанні.

Підготовлений до розгляду у другому читанні законопроект реєстр. № 2706 Комітет розглянув на своєму засіданні 7 грудня 2015 р. та прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти його у другому читанні та в цілому як Закон. Зазначений законопроект тричі у грудні минулого року включався до тижневих розкладів засідань Верховної Ради України, проте  не був розглянутим.

У нараді взяли участь: Перший заступник Голови Комітету Андрієвський Д.Й., заступники Голови Комітету Бабак А.В. та Шинькович А.В.,  члени Комітету Марченко О.О. та Гальченко А.В.; заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Кругляк Е.Б., уповноважені представники Міненерговугілля, Мінфіну, НКРЕКП, а також понад двадцять керівників підприємств теплоенергетики та водопостачання  з усіх регіонів країни.

Надто гострою є проблема нарахування штрафних санкцій (пені), 3% річних та інфляційних втрат підприємствам, які надають послуги централізованого тепло-, водопостачання та водовідведення. Зазначені нарахування здійснюються енергопостачальними компаніями у зв'язку з несвоєчасним проведенням розрахунків за спожиті природний газ та електроенергію. При цьому несвоєчасне проведення розрахунків за спожиті енергоносії виникає не внаслідок несумлінного виконання своїх зобов'язань підприємствами, а внаслідок затримки відшкодування наданих споживачам пільг та субсидій; не проведення або проведення із значною затримкою погашення заборгованості  різниці в тарифах. При цьому нараховані штрафні санкції не мають джерел покриття, що призводить господарюючих суб’єктів до хронічної збитковості та доведення до банкрутства.

Учасники наради одностайно висловлювалися за прийняття на найближчому пленарному тижні законопроекту № 2706 в цілому як Закону. Реалізація цього Закону дозволить значно покращити фінансовий стан підприємств – надавачів комунальних послуг.

Аудіо запис наради