Головна > Документи > Наради та зустрічі
22 березня 2018, 15:13

Про виїзну нараду Комітету в рамках конференції "Напрямки та шляхи розвитку міст України та об'єднаних територіальних громад"

Вже стало традицією проведення в рамках головної будівельної виставки Inter Build Expo конференції, присвяченій питанням розвитку міст України та об'єднаних територіальних громад.

Так, 21 березня 2018 року в рамках конференції "Напрямки та шляхи розвитку міст України та об'єднаних територіальних громад" відбулася виїзна нарада Комітету Верховної Ради з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства з проблемних питань планування територій в контексті підготовки до другого читання проекту Закону "Про внесення змін до закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" (№ 6403). Крім того, відбулося детальне обговорення подальшого реформування державного архітектурно-будівельного контролю.

Нараду вів народний депутат України, Перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Дмитро Андрієвський. До обговорення долучилися народні депутати – члени Комітету Олександр Кодола, Олександр Марченко, Олександр Ревега. Асоціацію міст України представляв Виконавчий директор Олександр Слобожан.

У заході взяли участь близько 150 представників органів місцевого самоврядування, головні архітектори громад, начальники профільних управлінь, представники центральних органів виконавчої влади, науково-дослідних установ, неурядових організацій.

З доповідями виступили:

Сергій Білоус, директор Департаменту містобудування, архітектури та планування територій Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, – "Виконання органами місцевого самоврядування наданих повноважень з питань розвитку та управління територіями";

Іван Шпилевський, директор науково-дослідного інституту проектування міст "Діпромісто" – "Узгодження спільних інтересів під час планування територій. Галузеві схеми. Місцеві галузеві схеми";

Андрій Куделін, позаштатний консультант Комітету Верховної Ради з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства – "Особливості розроблення плану об'єднаної територіальної громади. Особливості проведення громадського обговорення документації з просторового планування в два етапи";

Олена Шуляк, керівник сектору "Будівництво" BRDO – "Питання реформування системи містобудівного кадастру та доступності планувальної документації. Проект "Р-МАР Відкрите просторове планування";

Олексій Кудрявцев, голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України – "Зміна концепції державного архітектурно-будівельного контролю:  ефективний контроль, дотримання норм та правил, поетапний контроль об’єктів будівництва".

Після презентації доповідей відбулася жвава дискусія за участі представників органів місцевого самоврядування, у яких виникло багато запитань стосовно містобудівної діяльності, формування містобудівної документації.

Народний депутат Дмитро Андрієвський висловився за направлення звернення до Мінрегіону та особисто Віце-прем'єр-міністра — Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадія Зубка з пропозицією проводити круглі столи з органами місцевого самоврядування для обговорення питань містобудівної документації, відпрацювання технічних нюансів.

В ході дискусії також були підняті питання передачі повноважень у сфері архбудконтролю органам місцевого самоврядування та відміни пайової участі у розвиток інфраструктури населеного пункту.

Дмитро Андрієвський підкреслив, що ні Комітет Верховної Ради з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства, ні Державна архітектурно-будівельна інспекція не зроблять жодного кроку назад. Комітет справді підтримав для розгляду законопроект № 7266-1, оскільки у Держархбудінспекції вже є звернення від деяких органів місцевого самоврядування про повернення ДАБІ, наданих їм відповідних повноважень. В деяких громадах ці питання взагалі перестали контролюватися, пояснив народний депутат. Щоб не допустити погіршення ситуації, депутати хочуть розробити механізм відкликання відповідних повноважень. Але, додав Дмитро Андрієвський, законопроект буде доопрацьовуватися після погодження з зацікавленими сторонами, в першу чергу з органами місцевого самоврядування.

Олексій Кудрявцев, голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України, підтримав ідею проведення обговорень з органами місцевої влади і запропонував найближчим часом провести нараду з мерами міст і приймати відповідні рішення після погодження з АМУ.

Дмитро Андрієвський погодився, що питання відміни пайової участі є дискусійним, незважаючи на те, що ця ініціатива продиктована бажанням довести українське законодавство до європейських стандартів та підвищити інвестиційну привабливість країни. Він наголосив, що це питання також не буде прийнято без попереднього обговорення з органами місцевого самоврядування.

Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан відзначив високий рівень та унікальність дискусії, яка відбулася на Конференції: "Не так часто представники органів місцевого самоврядування мають можливість безпосередньо поспілкуватися з народними депутатами і представниками центральних органів виконавчої влади".