07 червня 2018, 10:45

Про результати засідання Комітету 6 червня 2018 року

На засіданні Комітету 6 червня 2018 року розглянуто законопроект реєстр. №8424 та проблемні питання вдосконалення законодавства у сферах містобудування, будівельної діяльності та житлово-комунального господарства щодо підготовки до розгляду у другому читанні проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері містобудування (реєстр. №7085), а також звернення Київської міської державної адміністрації щодо застосування положень пункту 1 частини третьої статті 24 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (в редакції, визначеній Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції в нафтовій галузі» від 01.03.2018 року № 2314-VIII) в частині можливості здійснення нового будівництва чи реконструкції об’єктів без затвердженого детального плану території

Комітетом прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду в першому читанні проект Закону про внесення змін до Розділу IV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» щодо термінів застосування фінансових санкцій за порушення законодавства у сфері комерційного обліку та до Розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про житлово-комунальні послуги» щодо уточнення порядку введення в дію Закону, внесений народними депутатами України Бабак А.В., Сташуком В.Ф., Гальченком А.В., Шиньковичем А.В. (реєстр. № 8424 від 04.06.2018), прийняти за основу і в цілому з урахуванням пропозицій.

Прийняття законопроекту дозволить продовжити перехідний період між прийняттям нового законодавства у житлово-комунальній сфері до його повного введення в дію. Такий перехідний період повинен бути достатнім для виконавчої влади, щоб затвердити нормативно-правові акти, необхідні для реалізації Законів України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» та «Про житлово-комунальні послуги», а також забезпечить стабільне функціонування суб’єктів господарювання – виконавців житлово-комунальних послуг та дозволить знизити соціальну напругу до моменту повного введення в дію Закону «Про житлово-комунальні послуги» та укладення договорів про надання відповідних послуг згідно із цим Законом.