06 грудня 14:30
Про обговорення законопроекту реєстр. № 9170 щодо Національного військового меморіального комплексу посилання...
22 листопада 10:08
Про результати засідання Комітету 21 листопада 2018 року докладніше
07 листопада 15:00
Про перенесення питань, запланованих до розгляду на засіданні Комітету 7 листопада 2018 року докладніше
19 жовтня 11:59
Про результати засідання Комітету 17 жовтня 2018 року докладніше
03 жовтня 17:33
Про результати засідання Комітету 3 жовтня 2018 року докладніше
29 вересня 15:58
Про результати засідання Комітету 19 вересня 2018 року докладніше
17 вересня 16:33
Про участь у роботі IV Міжнародного екологічного форуму «Вода та Енергія» докладніше
06 вересня 15:46
Про результати засідання Комітету 5 вересня 2019 року докладніше
29 травня 2018, 10:14

Про результати засідання Комітету 23 травня 2018 року

На засіданні Комітету 23 травня 2018 року розглянуто законопроекти реєстр. №№7266-1, 8357, а також проблемні питання імплементації законів України «Про житлово-комунальні послуги» та «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання».

Комітетом прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду в першому читанні проект Закону про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (щодо передачі, припинення або тимчасового зупинення повноважень органів державного архітектурно-будівельного контролю), внесений народним депутатом Кривошеєю Г.Г. (реєстр. № 7266-1 від 20.11.2017), прийняти за основу за виключенням абзаців шістнадцятого, дев'ятнадцятого – двадцять четвертого підпункту 1 розділу І проекту. Законопроект спрямований на визначення механізму передачі, припинення та тимчасового зупинення повноважень виконавчих органів з питань державного архітектурно-будівельного контролю сільських, селищних, міських рад.

За результатами розгляду проекту Постанови про Основні напрями бюджетної політики на 2019-2021 роки, внесеного Кабінетом Міністрів України (реєстр. № 8357 від 16.05.2018), Комітетом направлено до Комітету Верховної Ради України з питань бюджету пропозиції для їх врахування в остаточній редакції проекту Основних напрямів бюджетної політики на 2019-2021 роки, зокрема, пропонується доповнити:

розділи проекту «Основні завдання бюджетної політики», «Виконання та реалізація пріоритетних державних цільових програм та державних інвестиційних проектів» пріоритетним напрямом державної підтримки «будівництва доступного житла, надання пільгового довгострокового державного кредиту молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам на будівництво та придбання житла»;

розділ «Основні завдання бюджетної політики» в частині збалансованості та стійкості бюджетної системи напрямом «забезпечення повного фінансування з державного бюджету делегованих державою повноважень, виконання яких покладається на органи місцевого самоврядування»;

розділ «Взаємовідносини державного бюджету з місцевими бюджетами» напрямом «завершення підготовки та реалізація другого етапу монетизації пільг та житлових субсидій на рівні споживача».

Питання про проблеми імплементації законів України «Про житлово-комунальні послуги» та «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» розглянуто за участі Віце-прем’єр-міністра України - Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Зубка Г.Г., уповноважених представників НКРЕКП, Мінфіну, Мінсоцполітики, Київської міської державної адміністрації, профільних асоціацій підприємств – надавачів послуг тепло-, водопостачання, Асоціації міст України. За підсумками, члени Комітету погодились із необхідністю підготовки змін до Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» в частині відтермінування дії статті 14 щодо застосування фінансових санкцій за порушення законодавства у сфері комерційного та розподільного обліку комунальних послуг, зокрема у разі порушення строків встановлення або заміни вузлів комерційного обліку теплової енергії, гарячої чи питної води суб’єктами господарювання - операторами зовнішніх інженерних мереж. Також члени Комітету погодились разом із Мінрегіоном підготувати та внести на розгляд Верховної Ради України законопроект про внесення змін до законів України «Про житлово-комунальні послуги» та «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання»  щодо відтермінування строків введення в дію окремих частин законів.