28 травня 17:56
Про результати засідання Комітету 28 травня 2019 року докладніше
16 травня 14:56
Про обговорення проекту Постанови Верховної Ради України «Про захист прав та законних інтересів громадян України та суб'єктів підприємницької діяльності при здійсненні будівництва ж/м Осокорки-Центральні у Дарницькому районі м. Києва» (реєстр. № 10225) посилання...
23 квітня 15:26
Про результати засідання Комітету 23 квітня 2019 року докладніше
11 квітня 11:55
Про результати засідання Комітету 10 квітня 2019 року докладніше
21 березня 14:36
Про круглий стіл на тему: «Розвиток територій. Актуальні проблеми містобудування» посилання...
13 березня 16:29
Про перенесення питань, запланованих до розгляду на засіданні Комітету 13 березня 2019 року докладніше
27 лютого 15:25
Про перенесення питань, запланованих до розгляду на засіданні Комітету 27 лютого 2019 року докладніше
08 лютого 16:12
Про результати засідання Комітету 7 лютого 2019 року докладніше
03 жовтня 2018, 17:33

Про результати засідання Комітету 3 жовтня 2018 року

На засіданні Комітету 3 жовтня 2018 року розглянуто законопроекти реєстр. №№9102, 9084, 7106.

За результатами розгляду законопроектів Комітетом прийнято рішення:

1. Рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду у першому читанні прийняти за основу проект Закону про внесення змін до пункту 3 розділу VIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» (реєстр. № 9102 від 19.09.2018 року, внесений народними депутатами України Шиньковичем А.В., Герегою О.В. та іншими народними депутатами України) та в цілому як Закон.

Законопроект спрямовано для унеможливлення порушення житлових прав мешканців гуртожитків, які проживають у гуртожитках на правових підставах визначених законом та майнових прав територіальних громад, на території яких розташовані гуртожитки, на які поширюється дія закону, унеможливлення недопущення відчуження у будь-який спосіб гуртожитків та їх частин, що будувалися за радянських часів.

Зокрема проектом пропонується внести до пункту 3 розділу VIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» № 500-VI від 04.09.2008 (в редакції Закону України від 05.04.2017 № 1999-VIII) зміни, які спрямовано на перегляд дії передбаченого Законом мораторію на виселення з гуртожитків мешканців (крім виселення мешканців гуртожитків за рішенням суду) та відчуження (крім передачі у комунальну власність відповідних міських, селищних, сільських рад відповідно до цього Закону) гуртожитків, що перебувають у повному господарському віданні або оперативному управлінні підприємств, організацій, установ незалежно від форми власності або увійшли до статутних фондів чи капіталів акціонерних чи колективних товариств (організацій), створених у процесі приватизації чи корпоратизації (у тому числі тих, що в подальшому були передані до статутних капіталів (фондів) інших юридичних осіб або відчужені в інший спосіб).

За проектом, дія зазначеного мораторію продовжується до завершення виконання Загальнодержавної цільової програми передачі гуртожитків у власність територіальних громад, оскільки передбачена Законом України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» Загальнодержавна цільова програма передачі гуртожитків у власність територіальних громад на 2017-2021 роки й досі не подана Кабінетом Міністрів України на розгляд Верховної Ради України;

 2. Рекомендувати Комітету з питань бюджету пропонувати Верховній Раді України прийняти законопроект за основу проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України (реєстр. № 9084 від 17.09.2018 року, внесений Кабінетом Міністрів України) з обов’язковим включенням до його положень пропонованої Комітетом зміни в частині доповнення Бюджетного кодексу України статтею 105-1, спрямованої на врегулювання питання надання з державного бюджету місцевим бюджетам субвенції на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій, а також напрямів і порядку використання такої субвенції. Зокрема, зазначена субвенція передбачає капітальних видатки, віднесені до видатків розвитку, а саме:

- реконструкція, реставрація, капітальний ремонт багатоквартирних будинків незалежно від форми управління ними (здійснення управління співвласниками будинку безпосередньо або шляхом делегування цих функцій управителю незалежно від форми власності, об’єднанню співвласників багатоквартирного будинку чи житлово-будівельному кооперативу);

- здійснення інших капітальних видатків за напрямками, визначеними Кабінетом Міністрів України, у тому числі на: здійснення заходів з підвищення енергетичної ефективності будівель комунальної власності або багатоквартирних будинків (незалежно від форми управління ними), забезпечення реалізації екологічних та природоохоронних заходів, упередження та запобігання техногенних катастроф, включаючи придбання спеціального обладнання та спеціальних транспортних засобів.

Проект Закону розроблено з метою врегулювання питань, пов’язаних із підготовкою проекту закону про Державний бюджет України на 2019 рік, унормування прийнятих змін до законодавства, зокрема Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» в частині доповнення переліку надання населенню пільг і субсидій (доповнено напрямами субвенції: поводження з побутовими відходами (вивезення побутових відходів) та вивезення рідких нечистот, внесків за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку води та теплової енергії, абонентського обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами);

 3. Пропонувати Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду у першому читанні прийняти за основу проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення охорони державного кордону України (реєстр. № 7106 від 11.09.2017 року, внесений народними депутатами України Рудиком С.Я., Андрієвським Д.Й. та ін.) та врахувати пропозиції Комітету при його подальшому доопрацюванні, зокрема стосовно врегулювання питання щодо відчуження земельних ділянок, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності, необхідних для передачі в постійне користування військовим частинам Державної прикордонної служби України з метою будівництва, розміщення та утримання об’єктів по забезпеченню облаштування державного кордону.

Проектом пропонується внести зміни до окремих положень Водного та Земельного кодексів України з метою врегулювання питань, пов’язаних із наданням в постійне користування військових частин Державної прикордонної служби України земельних ділянок для будівництва та утримання інженерно-технічних та фортифікаційних споруд, огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік, комунікацій і встановленням режиму їх використання, зокрема у межах прибережних захисних смуг уздовж морів, річок, інших водойм та островів тощо.