28 травня 17:56
Про результати засідання Комітету 28 травня 2019 року докладніше
16 травня 14:56
Про обговорення проекту Постанови Верховної Ради України «Про захист прав та законних інтересів громадян України та суб'єктів підприємницької діяльності при здійсненні будівництва ж/м Осокорки-Центральні у Дарницькому районі м. Києва» (реєстр. № 10225) посилання...
23 квітня 15:26
Про результати засідання Комітету 23 квітня 2019 року докладніше
11 квітня 11:55
Про результати засідання Комітету 10 квітня 2019 року докладніше
21 березня 14:36
Про круглий стіл на тему: «Розвиток територій. Актуальні проблеми містобудування» посилання...
13 березня 16:29
Про перенесення питань, запланованих до розгляду на засіданні Комітету 13 березня 2019 року докладніше
27 лютого 15:25
Про перенесення питань, запланованих до розгляду на засіданні Комітету 27 лютого 2019 року докладніше
08 лютого 16:12
Про результати засідання Комітету 7 лютого 2019 року докладніше
22 листопада 2018, 10:08

Про результати засідання Комітету 21 листопада 2018 року

На засіданні Комітету 21 листопада 2018 року розглянуто законопроекти реєстр. № 6424-д, 9223, 7136, 9061. Також, члени Комітету погодились із пропозиціями щодо нагородження головних консультантів секретаріату Комітету Старовойтова Сергія Івановича і Коваленка Володимира Леонідовича за вагомий особистий внесок та з нагоди 60-річчя з дня народження. Водночас запланований до розгляду законопроект реєстр. №9170 в порядок денний засідання не включено, оскільки члени Комітету погодили необхідність його розгляду на окремому засіданні Комітету.

За результатами розгляду законопроектів прийнято такі рішення:

1. Рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду у першому читанні прийняти проект Закону про внесення змін до Житлового кодексу Української РСР та інших законодавчих актів України щодо забезпечення прав власників (користувачів) приміщень жилого будинку (реєстр. № 6424-д від 20.11.2018 року, доопрацьований, внесений народними депутатами Андрієвським Д.Й., Бабак А.В. та іншими народними депутатами України) за основу та в цілому як Закон

Законопроектом пропонується визначити на законодавчому рівні обмеження щодо використання квартир в багатоквартирних житлових будинках не за призначенням, в тому числі як офісів, готелів та інших закладів тимчасового проживання та посилення відповідальності за порушення законодавства у зазначеній сфері.

2. Рекомендувати Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки пропонувати Верховній Раді України за результатами розгляду у першому читанні прийняти проект Закону про внесення змін до Закону України «Про ринок електричної енергії» (щодо надання універсальної послуги) (реєстр. № 9223 від 19.10.2018 року, внесений народними депутатами Домбровським О.Г., Підлісецьким Л.Т. та іншими народними депутатами України) за основу з урахуванням пропозицій Комітету. Проектом пропонується передбачити: перенесення кінцевої дати відокремлення діяльності з розподілу електричної енергії від діяльності з її постачання, а також початку постачання електричної енергії на умовах універсальної послуги з 11 грудня 2018 року на 1 січня 2019 року; надання повноважень Кабінету Міністрів України призначити на перехідний період (строком на два роки) постачальника «останньої надії» без необхідності проведення конкурсу, передбаченого статтею 64 Закону України «Про ринок електричної енергії»; розширення кола споживачів, які можуть скористатися послугою постачання електричної енергії на умовах універсальної послуги, визначивши малими непобутовими споживачами непобутових споживачів з договірною потужністю до 50 кВт, а на перехідний період - з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2020 року передбачити можливість постачання електричної енергії на умовах універсальної послуги додатково бюджетним установам незалежно від договірної потужності та споживачам, електроустановки яких приєднані до електричних мереж з договірною потужністю до 150 кВт; уточнення визначення терміну «побутовий споживач», додавши до цієї категорії побутових споживачів, які розраховуються з постачальниками електричної енергії за загальним розрахунковим засобом обліку; встановлення спрощеного механізму укладення договорів постачання універсальної послуги на перехідний період шляхом вчинення споживачем будь-яких дій, які засвідчують його бажання укласти договір, зокрема, надання підписаної заяви-приєднання, сплата рахунка постачальника універсальної послуги та/або факт споживання електричної енергії; закріплення типової форми для договорів надання послуг з розподілу; закріплення на рівні Закону положення про те, що договори про надання послуг з розподілу електричної енергії, про постачання універсальних послуг та постачання електричної енергії постачальником «останньої надії» є публічними.

3. Рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду у першому читанні прийняти за основу проект Закону про внесення змін до Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» щодо штрафних санкцій за триваюче правопорушення (реєстр. № 7136 від 22.09.2017 року, внесений народним депутатом Гончаренком О.О.). Законопроектом пропонується внести до Закону України «Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності» зміни, якими встановлюються: штрафні санкції за триваючі правопорушення у сфері містобудівної діяльності застосовуються один раз за одне правопорушення, визначене у приписі органу державного архітектурно-будівельного контролю; критерії триваючих правопорушень; підстави для повторного застосування штрафних санкцій за такі правопорушення.

4. Утворити під головуванням секретаря Комітету Сташука В.Ф. робочу групу з опрацювання положень проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо метрології та метрологічної діяльності (реєстр. № 9061 від 06.09.2018 року, внесений Кабінетом Міністрів України) та підготовки узгоджених пропозицій щодо подальшої роботи над ним. Даний проект стосується питань проведення періодичної повірки засобів вимірювальної техніки, що використовуються для цілей комерційного, у тому числі розподільного, обліку комунальних послуг, тобто будинкових та квартирних лічильників.