28 травня 17:56
Про результати засідання Комітету 28 травня 2019 року докладніше
16 травня 14:56
Про обговорення проекту Постанови Верховної Ради України «Про захист прав та законних інтересів громадян України та суб'єктів підприємницької діяльності при здійсненні будівництва ж/м Осокорки-Центральні у Дарницькому районі м. Києва» (реєстр. № 10225) посилання...
23 квітня 15:26
Про результати засідання Комітету 23 квітня 2019 року докладніше
11 квітня 11:55
Про результати засідання Комітету 10 квітня 2019 року докладніше
21 березня 14:36
Про круглий стіл на тему: «Розвиток територій. Актуальні проблеми містобудування» посилання...
13 березня 16:29
Про перенесення питань, запланованих до розгляду на засіданні Комітету 13 березня 2019 року докладніше
27 лютого 15:25
Про перенесення питань, запланованих до розгляду на засіданні Комітету 27 лютого 2019 року докладніше
08 лютого 16:12
Про результати засідання Комітету 7 лютого 2019 року докладніше
19 грудня 2018, 15:33

Про результати засідання Комітету 18 грудня 2018 року

На засіданні Комітету 18 грудня 2018 року, проведеному у кулуарах Верховної Ради України (III поверх, вул. М. Грушевського, 5), розглянуто законопроекти реєстр. № 9406, 6424-д, 6424-1, а також схвалено План роботи Комітету на лютий – липень 2019 року та пропозиції Комітету до проекту порядку денного десятої сесії Верховної Ради України восьмого скликання (лютий – липень 2019 року).

За результатами розгляду законопроектів прийнято такі рішення:

1. Рекомендувати Верховній Раді України включити проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо безперебійного постачання електричної енергії суб’єктам господарювання, що надають комунальні послуги, та коригування цін/тарифів на комунальні послуги (реєстр. № 9406 від 14.12.2018 року, внесений народними депутатами України Андрієвським Д.Й., Бабак А.В. та ін.) до порядку денного дев’ятої сесії та за результатами розгляду у першому читанні прийняти його за основу і в цілому як Закон.

Проектом пропонується внести зміни до Закону України «Про ринок електричної енергії» та тимчасово, на період з 1 січня 2019 року по 1 липня 2020 року включно встановити, що універсальні послуги, окрім побутових та малих непобутових споживачів, надаються постачальником таких послуг також бюджетним установам, теплопостачальним та теплогенеруючим організаціям, підприємствам централізованого водопостачання і водовідведення, що надають комунальні послуги незалежно від розміру договірної потужності та іншим споживачам, електроустановки яких приєднані до електричних мереж з договірною потужністю до 150 кВт. У зазначений період на бюджетні установи, теплопостачальні та теплогенеруючі організації, підприємства централізованого водопостачання і водовідведення, що надають комунальні послуги незалежно від розміру договірної потужності та на інших споживачів, електроустановки яких приєднані до електричних мереж з договірною потужністю до 150 кВт, поширити всі права та обов’язки, передбачені Законом України «Про ринок електричної енергії» для малих непобутових споживачів щодо отримання універсальних послуг.

Також, проектом пропонується внести зміни до законів України від 9 листопада 2017 року № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги», від 24 червня 2004 року № 1875-IV «Про житлово-комунальні послуги», «Про доступ до публічної інформації», «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» щодо передбачення порядку скороченої процедури перегляду (зміни) цін/тарифів на житлово-комунальні послуги у разі зміни вартості складових, якщо така зміна відбулась на загальнодержавному рівні (мінімальна заробітна плата, прожитковий мінімум, податки, збори, обов’язкові платежі, ціни/тарифи на паливно-енергетичні ресурси, а також інші складові, щодо зміни вартості яких прийнято рішення уповноваженим державним органом).

Крім того, проектом пропонується встановити норму, відповідно до якої скориговані та встановлені уповноваженими органами ціни/тарифи, застосовуються до споживача з моменту зміни на загальнодержавному рівні вартості складових цін/тарифів, а також передбачити що дія Закону України «Про публічні закупівлі» тимчасово, з 1 січня 2019 року по 1 липня 2020 року, не поширюється на випадки, якщо предметом закупівлі є послуги постачальника універсальних послуг відповідно до Закону України «Про ринок електричної енергії.

2. Рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду у першому читанні прийняти проект Закону про внесення змін до Житлового кодексу Української РСР та інших законодавчих актів України щодо забезпечення прав власників (користувачів) приміщень жилого будинку (реєстр. № 6424-д від 20.11.2018 року, доопрацьований, внесений народними депутатами Андрієвським Д.Й., Бабак А.В. та іншими народними депутатами України) за основу та при його доопрацюванні до другого читання врахувати окремі положення проекту Закону про внесення змін до Житлового кодексу Української РСР та інших законодавчих актів України щодо забезпечення прав власників (користувачів) приміщень жилого будинку (реєстр. № 6424-1 від 22.11.2018 року, внесений народним депутатом України Левченком Ю.В.)

Законопроектами пропонується визначити на законодавчому рівні обмеження щодо використання квартир в багатоквартирних житлових будинках не за призначенням, в тому числі як офісів, готелів та інших закладів тимчасового проживання та посилення відповідальності за порушення законодавства у зазначеній сфері.