16 травня 2018, 17:58

Про результати засідання Комітету 16 травня 2018 року

На засіданні Комітету 16 травня 2018 року розглянуто законопроекти реєстр. №№8015 (друге читання), 6465, питання стосовно доцільності внесення змін до Закону України від 22.06.2017 року № 2119 «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» в частині відтермінування вимоги оснащення житлових будинків вузлами комерційного обліку та проведення Комітетом особистого прийому громадян 17 травня 2018 року. Запланований до розгляду проект Закону про проведення експерименту з переселення на постійне місце проживання внутрішньо переміщених осіб, які є власниками житла на непідконтрольних територіях Донбасу, внесений народним депутатом України Підберезняком В.І. (реєстр. №7295 від 16.11.2017), в порядок денний засідання не включено.

По законопроектах Комітетом прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді України:

прийняти у другому читанні та в цілому як Закон доопрацьований членами Комітету законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо інвестиційної привабливості будівництва об'єктів відновлювальної енергетики (реєстр. № 8015). Проект спрямований підвищити інвестиційну привабливість галузі виробництва енергії з відновлювальних джерел, зокрема узгодити процедуру експертизи проектів будівництва цих об'єктів та уточнити характеристики об'єктів при віднесенні їх до класів наслідків;

за результатами розгляду у першому читанні відхилити проект Закону про внесення змін до Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» щодо вдосконалення механізму реалізації прав мешканців багатоквартирних будинків, внесений народними депутатами України Герасимовим А.В. та Писаренком В.В. (реєстр. № 6465 від 18.05.2017). Законопроектом пропонується внести зміни в частині використання допоміжних приміщень багатоквартирного будинку, належних до нього будівель і споруд, його прибудинкової території для розміщення закладів (підприємств) ресторанного господарства та підприємств  оптової  та роздрібної торгівлі алкогольними напоями виключно за рішенням співвласників такого багатоквартирного будинку.

Також, члени Комітету погодили визначити народного депутата України Марченка О.О. здійснити 17 травня 2018 року особистий прийом громадян у Верховній Раді України.

У «різному» члени Комітету за результатами розгляду питання щодо доцільності внесення змін до Закону України від 22.06.2017 року № 2119 «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» в частині відтермінування вимоги оснащення житлових будинків вузлами комерційного обліку погодили розглянути дане питання на наступному засіданні Комітету за участі Віце-прем'єр-міністра - Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Зубка Г.Г. та представників органів місцевого самоврядування.