Увага! Cайт не оновлюється

23 квітня 2019, 15:26

Про результати засідання Комітету 23 квітня 2019 року

На засіданні Комітету 23 квітня 2019 року, проведеному у кулуарах Верховної Ради України (III поверх, вул. М. Грушевського, 5), розглянуто проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг (реєстр. №10228 від 10.04.2019, поданий народними депутатами України Андрієвським Д.Й., Бабак А.В., Кодолою О.М., Шиньковичем А.В., Сташуком В.Ф., Гальченком А.В., Ревегою О.В.) та вирішено рекомендувати Верховній Раді України включити законопроект до Порядку денного десятої сесії та прийняти його у першому читанні за основу і в цілому як Закон.

Законопроект розроблено у Комітеті та узгоджено із зацікавленими сторонами (Мінрегіоном, НКРЕКП, профільними асоціаціями) з метою удосконалення норм і положень чинного законодавства у сфері надання житлово-комунальних послуг, а також врегулювання питань перехідного періоду, що виникають через введення в дію Закону України від 09.11.2017 № 2189-VIII «Про житлово-комунальні послуги», в частині регулювання надання послуг з управління багатоквартирним будинком з 10.06.2018 і в частині регулювання надання комунальних послуг  - з 01.05.2019.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, НКРЕКП та Асоціація міст України підтримують прийняття проекту в цілому. Головним науково-експертним управлінням Апарату Верховної Ради України наведене деякі зауваження до проекту та здійснено висновок про можливість прийняття законопроекту у першому читанні за основу з наступним урахуванням висловлених зауважень і пропозицій.

Прийняття Закону сприятиме удосконаленню норм і положень чинного законодавства у сфері житлово-комунальних послуг, врегулюванню питань перехідного періоду у сфері комунальних послуг, встановленню чітких та зрозумілих організаційних вимог в процесі укладання нових договорів про надання послуг з постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання та водовідведення, поводження із побутовими відходами, а також вимог щодо формування та встановлення тарифів на ці послуги,  уникнення різночитань тощо.