Увага! Cайт не оновлюється

Головна > Документи > Наради та зустрічі
16 травня 2019, 14:55

Про обговорення проекту Постанови Верховної Ради України «Про захист прав та законних інтересів громадян України та суб'єктів підприємницької діяльності при здійсненні будівництва ж/м Осокорки-Центральні у Дарницькому районі м. Києва» (реєстр. № 10225)

15 травня 2019 року заплановане засідання Комітету не відбулося через відсутність кворуму.

Водночас, присутні народні депутати України – члени Комітету обговорили проект Постанови «Про захист прав та законних інтересів громадян України та суб'єктів підприємницької діяльності при здійсненні будівництва ж/м Осокорки-Центральні у Дарницькому районі м. Києва» (реєстр. № 10225 від 12.04.2019) та проблемні питання пов’язані з вирішенням питань планування і забудови території Осокорків-Центральних у Дарницькому районі м. Києва.

У обговоренні також взяли участь представники Київської міської державної адміністрації, Дарницької районної в місті Києві державної адміністрації, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, замовника будівництва, активістів громадської організації "Патріотика на озерах" та громадської організації "Екопарк Осокорки".

Замовником будівництва (ТОВ «Контактбудсервіс» та ТОВ «Будеволюція») на підставі дозволу на виконання будівельних робіт від 27.04.2018 № ІУ113181171313, виданим Державною архітектурно-будівельною інспекцією України, розпочато виконання робіт з будівництва другої черги - комплексної забудови території об’єктами житлового і соціально-побутового призначення (1,2,2-а мікрорайони) житлового масиву Осокорки-Центральні у Дарницькому районі м. Києва.

Будівництво здійснюється із залученням коштів громадян через фонд фінансування будівництва (Банк - ПАТ АКБ «АРКАДА»). Участь у фонді фінансування взяли близько 500 сімей.

Натомість рішеннями Київської міської ради від 31.01.2019 № 3/6659 розірвано договори оренди земельних ділянок для забудови об'єктами житлового і соціально-побутового призначення у ж/м Осокорки-Центральні (1, 2, 3, 4, 5, 6 мікрорайони) у Дарницькому районі м. Києва та від 11.04.2019 року №522/7178 частину території ж/м Осокорки-Центральні оголошено природною територією ландшафтним заказником місцевого значення «Осокорківські луки».

Наразі питання правомірності набуття прав на земельні ділянки та їх використання є предметом розгляду судами різних інстанцій.

Проект Постанови (реєстр. № 10225) спрямований на захист конституційних прав та  законних інтересів громадян України - близько 500 сімей, які вклали заощадження в своє майбутнє житло та ризикують через протиправні дії Київської міської влади залишитись без нього.

Проектом пропонується рекомендувати Кабінету Міністрів України, Службі безпеки України та іншим правоохоронним органам, Київській міській державній адміністрації вжити всіх необхідних заходів для захисту прав та законних інтересів громадян України, які вклали кошти в будівництво житла на земельних ділянках, що розташовані у Дарницькому районі м. Києва (мкрн. 1,2,2а,3,4,5,6 ж/м Осокорки-Центральні), шляхом недопущення незаконного блокування/перешкоджання діяльності забудовника на вищевказаних земельних ділянках. Крім того, рекомендувати Київській міській державній адміністрації передбачити в бюджеті міста Києва кошти на компенсацію збитків, понесених громадянами-інвесторами житлового будівництва та забудовником житла на земельних ділянках.

Учасники обговорення погодились з пропозицією направити звернення від Комітету до Державної архітектурно-будівельної інспекції України, Міністерства екології та природних ресурсів України та Київської міської державної адміністрації стосовно надання розширеної інформації щодо виданих дозвільних документів на виконання будівельних робіт та наявності планувальних обмежень та охоронюваних зон (ландшафту, прибережних захисних смуг) на території ж/м Осокорки-Центральні у Дарницькому районі м. Києва.

Аудіозапис наради